„PO WIDZEWIE WSZYSCY CZUJEMY NIEDOSYT”. CZY ŁÓDZKI KS ODEGRA SIĘ W ELBLĄGU? CONCORDIA – ŁKS NA ŻYWO TYLKO W NOVA!

Pięć kolejek – tylko tyle pozostało do zakończenia rozgrywek III ligi w sezonie 2016/2017. To niewiele, ale sytuacja w walce o awans jest na tyle interesująca, że wszyscy czekają z utęsknieniem na kolejne starcia. W Elblągu walczący o promocję do II ligi Łódzki KS zagra z tamtejszą Concordią, a kibice będą mogli zobaczyć spotkanie na antenie Telewizji NOVA!

 

Kliknij, aby przejść do transmisji na żywo

Dwóch mistrzów Polski, walczących o odzyskanie dawnego blasku, a także Świt Nowy Dwór Mazowiecki, rezerwy grających w LOTTO Ekstraklasie Legii Warszawa i Jagiellonii Białystok oraz liderująca Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie – to tylko niektóre z zespołów, które rywalizują w grupie pierwszej III ligi. Na pięć serii gier przed ostatnim gwizdkiem w walce o awans liczą się już tylko trzy. Wspomniana Finishparkiet Drwęca musi bronić się przed naporem łódzkiej ofensywy. Po 29 meczach to Łódzki KS jest jednak zdecydowanie bliżej osiągnięcia celu, niż jego lokalny rywal.

ŁKS, już od startu rozgrywek jeden z największych faworytów do awansu, w kwietniu złapał zadyszkę. Od 22. do 26. kolejki potrafił zwyciężyć tylko raz i władze klubu uznały, że czas najwyższy na ożywczy powiew świeżości. Trenera Marcina Pyrdoła na stanowisku zastąpił Wojciech Robaszek, który otrzymał jasno sprecyzowaną misję – wprowadzić klub z Al. Unii do II ligi. Nowy sternik błyskawicznie przystąpił do działania. Łódzki KS pokonał Świt Nowy Dwór Mazowiecki, a następnie rozbił w wyjazdowym meczu Motor Lubawa.

Prawdziwym sprawdzianem charakteru drużyny były jednak derby Łodzi. Jesienią na obiekcie ŁKS padł remis 2:2, więc obie ekipy żądne były rewanżu i ustalenia, który zespół wiedzie prymat w mieście. Starcie na stadionie Widzewa oglądało ponad 17 000 kibiców, ale nie doczekali się oni żadnej bramki. Takie rozstrzygnięcie wykorzystała Finishparkiet Drwęca, która dzięki zwycięstwu z Sokołem Aleksandrów Łódzki odskoczyła drużynie Wojciecha Robaszka na dwa punkty. – Wszyscy czujemy niedosyt, ale wszystkie zespoły z czołówki mają jeszcze przed sobą trudne mecze. Nie zaprzątam sobie głowy terminarzem, nie ma wielkiego sensu sprawdzanie, kto z kim zagra, ale mogę założyć się o każde pieniądze, że jeśli wygramy wszystkie mecze do końca sezonu, awans będziemy mieli w kieszeni – powiedział w rozmowie z oficjalną stroną internetową klubu bramkarz Łódzkiego KS Michał Kołba.

Przed ekipą z Łodzi stoi pierwsza przeszkoda – Concordia Elbląg. I choć elblążanie do ligowych potentatów nie należą, nie można ich lekceważyć. W tym sezonie urwali już punkty Widzewowi, a także wygrali na wyjeździe z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Z pewnością mają apetyt na kolejną niespodziankę. Czy Łódzki KS poradzi sobie w Elblągu? Kibice, którzy nie wybiorą się w niedzielę na stadion, będą mogli zobaczyć transmisję ze spotkania na antenie Telewizji NOVA!

Transmisję na żywo z niedzielnego spotkania będzie można obejrzeć tylko na naszej antenie. Spotkanie będzie dostępne w formule pay-per-view, a koszt dostępu wyniesie 10 złotych. Mecz komentować będzie Łukasz Klufczyński. Zapraszamy przed monitory!

 

30. kolejka III ligi (grupa I)

CONCORDIA ELBLĄG – ŁÓDZKI KS

21 maja 2017 (niedziela), godz. 12:00

 

Start transmisji o godz. 11:50